.

.

HD проектор, преносен 1080P поддржан од ЛЦД -проектор за видео проектор со вграден звучник 2W, Поддршка USB2.0/мемориска картичка/AV/HDMI/VGA, одличен подарок за пријатели/семеј

HD проектор, преносен 1080P поддржан од ЛЦД -проектор за видео проектор со вграден звучник 2W, Поддршка USB2.0/мемориска картичка/AV/HDMI/VGA,

DEN 1.67

Износ
Залиха

Користејќи LCD единечен чип, до 1080p, поддржувајте црвена и сина 3 D. Поддржете ја функцијата USB2.0, мемориска картичка, AV, HDMI, VGA влез. Вграден звучник од 1 x 8r 2 W, производот може да обезбеди јасен звук. Компактниот изглед на производот може да биде одличен подарок за пријателите или семејството. Висок квалитет и целосни функции можат да донесат уживање во кино-како дома. Користејќи LCD единечен чип, до 1080p, поддржувајте црвена и сина 3 D. Поддржете ја функцијата USB2.0, мемориска картичка, AV, HDMI, VGA влез. Вграден звучник од 1 x 8r 2 W, производот може да обезбеди јасен звук. Компактниот изглед на производот може да биде одличен подарок за пријателите или семејството. Висок квалитет и целосни функции можат да донесат уживање во кино-како дома. Спецификација : Тип на ставка : Тип на Projector Processor : За MSTAR V53 Physical Резолуција : 3,97in RGB екран, Резолуција : 1280x720maximum Поддржана резолуција : Поддршка 1080 Pexternal I/O Port2x USB 2.01x мемориска картичка1 X AV-In-In-In1x Audio Out1x Out1x HD1 X VGA Port Button up н, лево , Потврдете, напојување, наназад, влезен извор, менуспеккер : 1x 8r 2 W звучници на звук на напон : 100-240 V ~ 50/60 Hz Power : 50 WPREICTION Големина : 32-170 инчесасспект Сооднос : 4 : 3 16 : 9 BEST Големина на проекцијата : 50 инчиремотетна батерија за контрола : 2 x AA батерии (не се вклучени) Поддржани видео формати : MPEG4 RMVBSUPPORTed Audio формати : MP2, MP3.WAV.AACSUPPORT FORMATS : JPEG GIF PNGPackage Список на список : 1 x Projector1 x Power Cound1 X AV Line1 X AV LINE1 X AV LINE1 X AV LINE1 X AV LINE1 X AV LINE1 X AV LINE1 X AV LINE1 X AV LINE1 X AV LINE1 X XINGINGEL PRAINT1 X.

Карактеристики

Item Type:
Projector
Processor type:
for Mstar V53
Physical resolution:
3.97in RGB screen, resolution
Maximum supported resolution:
Support 1080P
External I/O port:
2x USB 2.0:
1x Memory Card:
1x AV-IN:
1x Audio Out:
1x HD:
1x VGA Port:
Button Up, Down, Left, Right, Confirm, Power On, Back, Input Source, Menu:
Speaker:
1x 8R 2W speaker
Supply voltage:
100-240V ~ 50/60 Hz
Power:
50W
Projection size:
32-170 inches
Aspect ratio:
4
Best projection size:
50 inches
Remote control battery:
2 x AA batteries (not included)
Supported video formats:
MPEG4 RMVB
Supported audio formats:
MP2, MP3.wav.aac
Supported picture formats:
jpeg gif png
Package List:
1 x Projector:
1 x Power Cord:
1 x AV Line:
1 x Remote Control:
1 x User Manual:

Производи во категоријата