.

.

Carrofix Truck Bed 5-то тркало за жици за продолжување на жицата со 7 Way RV Connector Trailer Connector, компатибилен со 2000-2009 Dodge RAM 1500, 2500, 3500, Дакота

Carrofix Truck Bed 5-то тркало за жици за продолжување на жицата со 7 Way RV Connector Trailer Connector, компатибилен со 2000-2009

DEN 927.84

Износ
Залиха

Fit Оптоварување на приклучоци - Оваа приклучок за приклучоци за возило е дизајнирано да биде екстензија за вашиот камион со фабрички инсталиран пакет за влечење - совршен за замена или надградба на оштетена или исчезната фабричка прицврстувач, таа е специјално навикната за да биде опција за жици за жици за Одредени години од 2000-2009 Доџ Рам 1500, 2500, 3500, Дакота. ⭐ Стандарден конектор - Оваа светлина на приколката OEM обезбедува 7 -пински сад на задниот дел од креветот за камиони за да ги поврзете трејлерите, светлата за сопирачките, сигналите за обратна светлина, сигналите за вртење, електрични сопирачки за приколки и помошна жица за напојување. ⭐ Лесно за инсталирање-Брзо и лесно инсталирајте го приклучокот и репродукцијата за продолжување со 7-насочен конектор за приколка во стилот на RV на вашиот камион. Конектор се приклучува директно во постојните фабрички жици на вашиот камион и повеќе од 6 -та прицврстувач за флексибилно позиционирање - не е потребно сечење, спојување или прислушување. ⭐ Изградба на градежништво-За долготрајна употреба, доаѓа до обвивка за прашина наполнет со пролет за 7 конектор за сечилото RV за да ги заштити игличките за поврзување кога не се во употреба, и подготвува црна запечатена цевка за жица за цевки за прицврстувачот за да спречи влакна од оштетување на абење на абење и лошо време. Specification - целокупната должина на оваа жица за жици на Т -конектор е 6,5 стапки; Врскана жица со 16 мерачи со 7-пински приклучок за жици; 10 засилувачи максимум стоп/опашка/сигнал за вртење/обратни светла; 30 засилувачи максимално струјно коло; 20 засилувачи на сопирачките на приколки. Обезбедува 7-насочен конектор на вашиот камион кревет за прицврстување без проблеми со приколки за 5-ти тркала и гушавост. Конекторот се монтира во тротоарот за камиони, задната врата или добро тркалото. 7-насочен ја поврзува опашката, сопирачката, обратна, сигнали за свртување, сопирачки и помошна моќност. Долга до 6,5 стапки. Изолираната жица за жици достигнува од задниот браник до креветот за камиони. Едноставниот дизајн на приклучокот и играта ја елиминира потребата за сечење или спојување. Slit LOOM одржува жици содржани и добро заштитени. Вклучува поштенски врски и завртки за само-прислушување за инсталација. 2-1/8-инчен дупка пила потребна за инсталација. 7 тркалезно сечило 5-то тркало и жица за жици на гушавост, поштенски врски и хаорија. 7 тркалезно сечило 5-то тркало и жица за жици на гушавост, поштенски врски и хаорија. Овој комплет за прицврстување на 7 начини е дизајниран да стави дополнителен приклучок за конектор во креветот на вашиот пикап, додека сè уште ја задржува моќта на задниот приклучок за конекторот поставен на вашиот браник. Ова е направено со вклучување во задниот дел на постојната оригинална опрема (OEM) и рутирање низ телото на камионот до дупка во креветот за камиони, обезбедувајќи конектор кој е подготвен да го смести вашиот 5 -то тркало или приколка за гушавост. Тој е компатибилен со одредени години на Dodge Ram 1500, 2500, 3500 и Дакота (види апликација за да го потврдите вклопувањето подолу).

Карактеристики

Производи во категоријата