.

.

Мелфиреал Лцд Екран На Допир Компатибилен Со Htc Желба 816 D816 Замена На Екранот Собранието Црна Со Рамка+ Алатки

Мелфиреал Лцд Екран На Допир Компатибилен Со Htc Желба 816 D816 Замена На Екранот Собранието Црна Со Рамка+ Алатки

DEN 1.33

Износ
Залиха

Овој екран е дизајниран За Htc Желба 816 D816, ве молиме внимателно проверете го моделот на вашиот телефон пред купувањето. Сите екрани поминаа низ серија строги тестови пред испораката и беа добро спакувани. Вклучени се алатките и две лепливи ленти ОД 3 МЕТРИ, нема упатства, има многу видеа со инструкции на Јутјуб, можете да ги проверите. Ако имате какви било прашања или имате какви било проблеми со нашиот производ, слободно контактирајте не, ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа. Високо го цениме вашето љубезно трпение. Потребна е професионална технологија за инсталација, ние нема да бидеме одговорни за каква било штета поради неправилно работење. Точка Спецификации : 5.5 инчен тип : Супер LCD2 Glass : Corning Горила Стакло Резолуција : 1280x720 pixels Ratio : 16 : 9 Packaging : 1 x LCD, 1 x алатки компатибилен со Htc Желба 816 A неколку совети за intallation1. Кога ќе го добиете екранот, проверете дали е во добра состојба. Ако предметот е оштетен при пристигнувањето, ве молиме известете ни со испраќање порака.2. Ве молиме внимателно отстранете го испуканиот екран и поврзете го новиот екран со главната табла, а потоа вклучете го телефонот за да видите дали работи пред инсталацијата. Фен за коса ќе ви помогне да го отстраните испуканиот екран.3. Кабелот на екранот е многу кревка, не виткајте тешко.4. Таму сме многу настава видео записи на интернет, ќе може да види некои видеа за да дознаете како да се поправи или да најде професионална техничар за да им помогне со вас.Како да го заштитите екранот на вашиот мобилен телефон1 Не го ставајте вашиот телефон заедно со клучеви, монети или други metalworks, бидејќи овие работи може да го изгребат екранот на телефонот.2. Користете екран заштитник за заштита на вашиот екран.3. Чувајте ги вашите телефонски далеку од Магнетни материјали, бидејќи магнетни материјали може да предизвика мртвите допир, ако ги стави заедно за долго време.4. Не користите низок квалитет на трети лица конектор адаптер за полнење на вашиот телефон, исто така, ќе го оштети вашиот екран.5. Не го стави блиску до вас, кога ќе спиење, бидејќи вашиот безгрижно погоди може да ја намали на подот и екранот може доби скршени.Shipping We брод во 24hrs од Дејтон, NJ (на работни дена).Тоа обично трае 1-7 дена за испорака, во зависност од далечина.Понекогаш на пратки може да биде одложен поради лоши временски услови, ние високо го цениме вашиот вид трпение и ние ќе се направи колку што ние можеме да брод тоа што побрзо.Контактирајте со нас ако имате какви било прашања или какви било проблеми кога го користите нашиот производ, ве молиме испратете ни порака, ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа. Ви благодариме за вашето време.

Карактеристики

Производи во категоријата