.

.

Бебе Бебе Момчиња Кардиган Капчиња Џемпер Дете Кабел Плете Дебела Пуловер Дуксер Копче до Јакна Облека

Бебе Бебе Момчиња Кардиган Капчиња Џемпер Дете Кабел Плете Дебела Пуловер Дуксер Копче до Јакна Облека

DEN 335.84

Износ
Залиха

100% памук. Увезени. Затворање на копчето. Миење Раце Само. Удобен Материјал : Висококвалитетни плетени материјали. Мек памук и еластичен полиестер, дише, удобен и флексибилен. Погоден за секојдневно носење, најдобро носење во пролет ,umn и зима. Затворање На Копчето Пред : дизајнот на Копчињата го олеснува носењето на бебето, му дава на бебето поудобно искуство во облекувањето. Детали : дизајн На Плетена шема и класични копчиња, долг ракав и малку затегнати манжетни и полите, што го прави овој џемпер удобен на телото на бебето. Шиењето со копчиња цврсто го прави џемперот за капчиња за новороденчиња побезбеден за да избегнете погрешно јадење на бебето. За Големината : 5 големини за околу 6 месеци /12 месеци /18 месеци /24 месеци/3 години бебе момчиња и девојчиња.Возраста е само за повикување. Ве молиме проверете ја табелата и Бојата подолу, 3 бои за да изберете. Најдобри Подароци : Погоден За активности во затворени простории и на отворено, одличен подарок за роденден, забава, Божиќ или секоја пригода. Нега на облека : Машинско Перење или Миење Раце. Препорачуваме да користите торба за перење за да го заштитите плетениот џемпер при перење во машина. Опис на производот : 95% памучна ткаенина е мека, лесна и еластична, го одржува бебето топло и пријатно. 3 бои на макарон, изгледа симпатична и симпатична, очигледна воumn и зима. Малку затегнати манжетни и полите, што го прави овој џемпер удобен на телото на бебето. Дизајн на копчиња направете ветре да се облечете и соблечете го овој џемпер. Слатко бебе со стилски џемпер со копчиња ќе го направи вашето дете да се истакне меѓу група деца. Спецификација : Материјал : мешавина Од памук (95% Памук) Стил : Класичен тип на Ракав : опција За Боја На Долги ракави : Сина/Беж/Каки Сезона : пролет/Aut/зима опција За Големина : 3-6 месеци/6-12 месеци/12-18 месеци/18-24 месеци/2-3т Големина( см) : Етикета 66 Биста : 27*2-Должина На Ракавот : 29-Должина : 32-Возраст : 3-6 Месеци Етикета 73 Биста : 30*2-Должина На Ракавот : 31-Должина : 34-Возраст : 6-12 Месеци Етикета 80 Биста : 31*2-Должина На Ракавот : 33-Должина : 36-Возраст : 12-18 Месеци Етикета 90 Биста : 32*2-Должина На Ракавот : 35-Должина : 37-Возраст : 18-24 Месеци Етикета 100 Биста : 33*2-Должина На Ракавот : 37-Должина : 40-Возраст : 2-3 Години ве Молиме дозволете грешка од 1-3 см поради рачно мерење. Перење внимание : Бебе памук џемпер перење да се користи неутрален детергент, не може да се користи детергент, за влакна ткаенина, неговата алкална е премногу силна, а влакната не е алкална. Перење џемпер за новороденчиња, не може да присили триење,извртување на пресврт, за да не предизвика деформација на џемпер;само нежно триење.Ако бебето бел џемпер момче боење постојаност е добар, може да се мијат со топла вода. Пакетот Вклучува : € 1 x унисекс бебе кардиган џемпер.

Карактеристики

Производи во категоријата