.

.

AupTech OEM 1: 1 Магла Покритие За Ford Fusion 2013 2014 2015 Дневни Светла АВТОМОБИЛ LED DRL СО Сигнална Функција -2 ПАРЧИЊА

AupTech OEM 1: 1 Магла Покритие За Ford Fusion 2013 2014 2015 Дневни Светла АВТОМОБИЛ LED DRL СО Сигнална Функција -2 ПАРЧИЊА

DEN 2224.00

Износ
Залиха

ОЕМ За Форд Фузија / Мондео Евра. 2013 2014 2015 2016. Не само убава, туку и посветуваме поголемо внимание на БЕЗБЕДНОСТА. ЛЕР ДРЛ нуди одлучувачки безбедносен скок во патниот сообраќај и помага да се спречат 58% од несреќите. Директно замена и марш оригиналниот автомобил браник. Европски и Американски дизајн концепт, ое-стандарди, продадени низ целиот свет. ОЕМ За Форд Фузија / Мондео Евра. 2013 2014 2015 2016. Не само убава, туку и посветуваме поголемо внимание на БЕЗБЕДНОСТА. ЛЕР ДРЛ нуди одлучувачки безбедносен скок во патниот сообраќај и помага да се спречат 58% од несреќите. Директно замена и марш оригиналниот автомобил браник. Европски и Американски дизајн концепт, ое-стандарди, продадени низ целиот свет. Оем Добра КОМПАТИБИЛНОСТ : Фузија 2013 2014 2015 2016 LED дневните светла НА Aup Tech ќе ги заменат оригиналните рамки на ламбата за магла на автомобилот или решетката на предниот браник. НЕ само убава, ДРЛ посветува поголемо внимание НА БЕЗБЕДНОСТА. Бидејќи професионални, ние ќе ви даде на 100% гаранција за безбедност. DRL СВЕТИЛКА е генерално 70 ~ 90 лумени brightness.It нема да предизвика вртоглавица спроти возачот, кога две возила ќе се сретнат со спротивното.Зголемете ја безбедноста и стилот! Водете го трендот на извор на светлина во автомобилот. Нема потреба да го менувате автомобилот за да ја инсталирате ставката. Со заштита од обратен поларитет и заштита од отворено коло. Дневното светло за трчање ја подобрува безбедноста при возење. Овозможува вашето возило да се гледа на многу подалечни растојанија. Во голема мера го подобрува времето на реакција на возачите што доаѓаат во несреќа. Подобрете го осветлувањето во дождливи и магливи денови за да избегнете сообраќајна несреќа. Светлата ЛЕР троши многу помалку енергија од стандардната сијалица додека одржува оптимален излез на светлина. Светла ПРЕДВОДЕНА сијалица со животен век до 50.000 часа. Отпорен на тресење, отпорен на прашина, водоотпорен и отпорен на корозија. Висококвалитетна Дневна Светлина без загадување, без бучава, без електронски пречки. Поефикасно, заштеда на енергија.заштедете повеќе пари. Преку уред за заштита од греење за да се спречи прекумерно загревање и изгореници. Внимание : Исклучете ја моќноста пред инсталацијата. Пакетот вклучува : 1 сет DRL светилка; 1 парче drl контролна жица; ЗАБЕЛЕШКА : проверете дали отворот на предниот браник/ светилката за магла на вашиот автомобил изгледа како НАШЕТО ШОУ на производи.

Карактеристики

Производи во категоријата