.

.

Саломон Дрифтер мансарда јакна мажи

Саломон Дрифтер мансарда јакна мажи

DEN 3200.00

Износ
Залиха

100% други влакна. Затворање на патент. Само миење на рацете. Топлина : Изолацијата на Stormloft испорачува голема топлина до тежина, дури и ако се навлажни. Отфрлање на водата : Двете страни на оваа јакна се отпорни на вода и ветерници, за максимална заштита. Опции за стил : Носете ја збунетата страна кога сакате класичен изглед на „подуен палто“, или страната на Пертекс за почист, помодерен изглед. Јакната за мансарда Drifter е реверзибилен подуен палто што ви дава два избор во еден. Носете ја збунетата страна за класичен изглед на „надолу“, или страната на Пертекс за чист, технички изглед. Во секој случај, изолацијата на Stormloft обезбедува топлина и заштита во студеното зимско време. Ова е најтоплата јакна во линијата за летање.

Карактеристики

Производи во категоријата