.

.

Ко-пилотот со копилот на Фрог ТОГГС

Ко-пилотот со копилот на Фрог ТОГГС

DEN 1180.64

Износ
Залиха

100% најлон. Увезени. Затворање на патент. Само миење на рацете. Носете сама по себе или како дополнително изолационо парче - копилот јакна се здобива со сите пилот -јакни за машки Фрог Тогс. Направено со ткаенини што дишат топи од Фрогг, која е отпорна на вода, отпорен на ветер и лесен. Јакната има „HT“ најлон рипстоп-обвивка отпорна на абразија и изолација од 120 грама за да го задржи носителот топол. Зимперирани џебови за потопли раце и внатрешен џеб обезбедуваат доволно складирање. Отпорен на вода и компатибилен со јакни со серија на пилот II на Фрог Тогс. Добредојдовте на Фрог ТОГГС. Веруваме дека врвните материјали, исклучителната градба и иновативните карактеристики треба да бидат стандардни и сè уште достапни. Ние работиме напорно за да ви ги добиеме фитлите и перформансите што ви се потребни за вашиот активен животен стил. Сите наши опрема се користат и злоупотребуваат на полето и на водата од сите нас во Фрог Тогс. Ако од која било причина, нов производ не ги задржува и ги надминува нашите стандарди, никогаш нема да го видите на полиците за малопродажба или е-опашка.

Карактеристики

Производи во категоријата