.

.

Колумбија Машка Bugaboo II Fleece Conchange јакна, колегиум морнарица, голема висока

Колумбија Машка Bugaboo II Fleece Conchange јакна, колегиум морнарица, голема висока

DEN 2350.72

Износ
Залиха

100% полиестер; 100% најлон. Увезени. Затворање на патент. Машинско миење. Омни-Техника : Нашата комерцијална технологија обезбедува заштита од воздух што е водоотпорна и дише, ги задржува елементите на Мајка Природа, во исто време дозволувајќи им на внатрешноста да дише-одржувајќи ве суви и удобни без оглед на условите. Омни-топлина : Нашите патентирани облеки за рефлексија на топлина се крајниот систем за управување со топлината на телото за перформанси на отворено. Внатрешната обвивка се состои од нашата метална точка на точката дизајнирана да ја одразува топлината, додека ткаенината што може да дише ја распаѓа влагата. Технологија на сите временски услови : Нашата машка јакна за мерка Bugaboo II Fleece вклучува заштитна водоотпорна обвивка, што овозможува одлична прва линија на одбрана против влажни, снежни и ветровити услови. Класичен дизајн со три-во-еден : Ова разноврсно раствор со јакна 3-во-1 има водоотпорна надворешна обвивка и пријатна внатрешна руно јакна што може да се носи одделно, или да се земе заедно за максимална топлина и заштита. Корисни карактеристики : Направено со напредни технолошки материјали, ова машко палто вклучува отстранлив и прилагодлив аспиратор за бура, џебови со патенти, прилагодливи манжетни и нацрт -заштитен прицврстувач за прилагодување на полите. Достапно во проширена големина. Далеку разноврсна од повеќето зимски јакни, овој дизајн 3-во-1 има запечатена водоотпорна обвивка и термичко рефлективно руно лагер. Носете ги одделно или зим во заедно за максимална топлина и моќ за борба против бура. Критички запечатена водоотпорна надворешна обвивка која вклучува топла внатрешна руно јакна. Themе ги сакате и двајцата, ќе ги сакате заедно. Размислени додатоци вклучуваат џебови со патент со рака, прилагодливи манжетни, прилагодливи полите на цртање и прилагодлив и отстранлив аспиратор за бура за додадена разноврсност во временските услови. Достапно во широк спектар на бои, обрасци и големини за мажи. Достапно во проширена големина. Редовно вклопување. За да се обезбеди совршено вклопување, следете ги овие чекори за мерење и повикајте се на табелата со големина. За да ја одредите големината на вратот, измерете во основата или најгустиот дел од вратот. За ракавите, започнете од центарот на вратот и измерете го преку рамото и надолу кон зглобот. Заокружете до следниот дури и број. За градите, измерете го во потполниот дел од градите, под пазувите и над лопатките на рамото, одржувајќи ја мерката на лентата цврста и нивото.

Карактеристики

Производи во категоријата