.

.

Главен професионалец со 6 парчиња Тешко тело акрилик сет

Главен професионалец со 6 парчиња Тешко тело акрилик сет

DEN 2.33

Износ
Залиха

Златно тешки акрилици на телото. 2 унца/60мл цевки. Сет од 6. Совршен за уметниците кои работат во бои со тешки вискозност. Способни за производство на целосен спектар на нијанси-нишки. Златно тешки акрилици на телото. 2 унца/60мл цевки. Сет од 6. Совршен за уметниците кои работат во бои со тешки вискозност. Способни за производство на целосен спектар на нијанси-нишки. Златните главни акрилици со тешки каросерија имаат подебела боја на вискозност идеална за создавање текстура и длабочина во вашите слики. Ова е економична основна палета која сè уште е способна да меша целосен спектар на нијанси, нијанси и нијанси. Дополнете го со дополнителни бои и медиуми од линиите на Златните уметници. Содржи 2 унци на течности/60мл цевки од фтало сина (GS), Hansa Yellow Med, quinacridone магента, титаниум бела, јаглеродна црна боја, фтало зелена (BS) и водич за примена на тешки тело.

Карактеристики

Производи во категоријата