.

.

1 предавател и 2 приемници, Mirabox безжичен HDMI предавател и приемник

1 предавател и 2 приемници, Mirabox безжичен HDMI предавател и приемник

DEN 2.33

Износ
Залиха

Теоретски, растојание за безжично пренесување на линијата на видот : . 5,8 GHz двојна антена за силен сигнал емитување и пренесување на долги растојанија. Поддржува живописни, видео со висока дефиниција до 1080p @60 Hz. Компатибилен со HDMI 1. Поддржана резолуција : 1080p@50hz / 1080p@60 Hz / 1080p@24 Hz / 1080p@25 Hz / 1080p@30 Hz / 720p@50 Hz / 720p@60 Hz / 576i@50 Hz / 480p@60 Hz. Овој безжичен HDMI Extender безжично испраќа сигнали на HDMI A/V до 656 стапки (200м) преку околини на видот. 【1080p @60 Hz целосен HD менувач и без одложување на HDMI јамка】 Поддржува живописни, видеа со висока дефиниција на 1080p @60 Hz. Забелешка : Не инсталирајте повеќе комплети на истата локација како што може да предизвика мешање на сигналот, препорачуваме да инсталирате 5 комплети на истата локација најмногу. 【Вграден во IR далечински управувач】 Вградената функција за продолжување на сигналот IR ви овозможува да го контролирате уредот за репродукција од далечина.

Карактеристики

Производи во категоријата