.

.

ШАМПРО Дри Опрема Мускулен Полиестер Кошарка Краток

ШАМПРО Дри Опрема Мускулен Полиестер Кошарка Краток

DEN 245.44

Износ
Залиха

100% Полиестер. Увезени. Еластично затворање. Машинско Перење. АТЛЕТСКИ ШОРЦЕВИ : овие удобни шорцеви овозможуваат слободно движење, што ги прави идеални за многу атлетски намени-тимска пракса, тренинг и загревање во кошарка, хокеј, одбојка, фудбал, лакрос и многу повеќе. Исто така одлично за физичко образование, џогирање или вежбање. ПОЈАС НА ВЛЕЧЕЊЕ : 2 " покриениот еластичен појас со кабел за влечење обезбедува оптимална удобност додека овозможува прилагодување за совршено вклопување. Лесен : Изработен од лесна полиестерска ткаенина со лабаво вклопување за крајна дише. ОТСТРАНУВАЊЕ НА ВЛАГА : технологијата На Погонска Опрема ја отстранува влагата за да ги одржува спортистите суви и удобни. ОПЦИИ ЗА ГОЛЕМИНА : Достапно ВО машки големини S-3 XL за да одговара на спортисти од која било возраст и ниво на вештина. Машките големини имаат 10" инсем. З-Ткаенина, ДРИ-ОПРЕМА 100% полиестер, ткаенина за блокирање има свиленкасто мазно чувство, е лесна и отпорна на финтата. 2 " покриен еластичен појас со внатрешен кабел за влечење. 10 " инсем.. Основан Од Вилсон Ф. Хант во 1986 година, ШАМПРО започна со цел да произведе висококвалитетна опрема по прифатлива цена. Брзо прераснавме од мала линија бејзбол опрема во понуда која сега е најсеопфатна линија во индустријата за спортски производи. Опремата И униформите НА ШАМПРО ги користат милиони, од младински програми до професионални спортисти. Бидејќи не плаќаме за рекламирање или одобрување, нашите производи нудат повеќе перформанси по долар од која било друга марка.

Карактеристики

Производи во категоријата