.

.

ЛЕВАНЛАЈТ Фарови Собрание за 2006 2007 2008 2009 Рам Фарови Собранието Домување компатибилен со 2006-2008 Доџ Рам 1500/2006-2009 Доџ Рам 2500 3500

ЛЕВАНЛАЈТ Фарови Собрание за 2006 2007 2008 2009 Рам Фарови Собранието Домување компатибилен со 2006-2008 Доџ Рам 1500/2006-2009

DEN 0.67

Износ
Залиха

®Компатибилност : Совршена опрема За Типот ОЕ 2006-2009 Доџ Рам 2500/3500, 2006-2008 Доџ Рам 1500, не одговара на оригиналните фарови со странична маркерска светлина (килибарна обоена лента). €Референтен број на дел : 68003124АА, 68003125АА. €Безбедност : едностраниот рефлектор на микро-призмата ја зголемува осветленоста, што го олеснува сообраќајот што доаѓа да ве забележи ноќе и ја подобрува безбедноста при возењето. ●Издржливост● : спроведуваме ригорозни тестови за квалитет за да обезбедиме перформанси и издржливост на производот. Ип65 водоотпорно ниво избегнува каква било акумулација на вода во светилките. Одличното запечатување ви помага да се справите со различни средини. ●Директна Замена● : професионалната Инсталација би била многу препорачлива. Дизајнот со приклучок и игра овозможува лесна и брза инсталација. Не се потребни комплицирани техники за инсталација или дупчење! Доаѓа во парови со страните на возачот и патникот. Име на производот : Фарови Склопови Светилки Тип : Средно Светло : Н13 Средно Светло : Н13 Трепкач : 3157а Боја : Хром Домување / Килибар Рефлектор / Јасно Поставување На Објективот На Возилото : Напред, Лево, Десно Компатибилен со следниве модели на возила : 2006-2008 Доџ Рам 1500 2006-2009 Доџ Рам 2500 2006-2009 Доџ Рам 3500 Одговара За 06-09 Модели Со Двојни Светилки Фарови. Не се вклопуваат модели со килибар кабина дозвола светлина. Не одговара На Моделите 2009 И Погоре (Нов Стил На Каросерија) Заменете Го Бројот На Делот : 68003124аа, Вклучено Е 68003125АА Пакување : 1€ Пар Фарови (Возачка И Патничка Страна).

Карактеристики

Производи во категоријата