.

.

Сет на акварели на Артеза и квадратни хард -акции на акварели списанија пакет, сликарски уметнички материјали за уметник, хоби сликари и почетници

Сет на акварели на Артеза и квадратни хард -акции на акварели списанија пакет, сликарски уметнички материјали за уметник, хоби

DEN 0.33

Износ
Залиха

Високо пигментирани бои - Овие бои се богати со пигмент и ќе се истакнуваат на вашето платно или акварел хартија. Зачувување на боја - Со бојата во цевките, можете да исцедите точно колку боја ви треба без да потрошите. Голем број скици за акварел : Оваа 2-пакет од 34 листови Секоја скици за акварел значи дека секогаш ќе имате една корисна. Совршена големина за скици кои се одвиваат, лесно се вклопува во одделот за ракавици на вашиот автомобил, вашата чанта или ранецот. Скица за хартија за акварел со ладен притисок : Оваа книга за акварел хартија има хартија од 110lb (230 gsm) што нема да се закова или искриви кога е влажна. 100% гаранција за задоволство - Ако вашиот производ не ги извршува вашите очекувања, едноставно побарајте поврат или замена. Високо пигментирани бои - Овие бои се богати со пигмент и ќе се истакнуваат на вашето платно или акварел хартија. Високо пигментирани бои - Овие бои се богати со пигмент и ќе се истакнуваат на вашето платно или акварел хартија. Сет на акварели на Артеза и квадратни хард -портокалски списанија пакет.

Карактеристики

Производи во категоријата