.

.

ВИНОНА Смирувачка Суштина замрзнување-исушена маска За Лице, Навлажнувачки, Смирувачки, Подобрување на црвенилото,За Умерено Сува И Чувствителна Кожа, Навлажнува?

ВИНОНА Смирувачка Суштина замрзнување-исушена маска За Лице, Навлажнувачки, Смирувачки, Подобрување на црвенилото,За Умерено

DEN 2.33

Износ
Залиха

●МАСКА ЗА Замрзнување НА ВИНОНА Е маска во форма на цврст сув филм со спојување на оригиналниот раствор за маска, хидратантна крема и други состојки со филмските влакна и користење на вакуумско сушење со замрзнување за биохемија на водата. ●Состојки ● глицерин, бутилен гликол, олигофруктоза, вода, екстракт од гинко билоба, колаген, натриум хијалуронат, екстракт од амарант, цијаногено овошно масло, палмитоил трипептид-8, сквалан. 0 конзерванси, 0 additives.No треба да го измиете лицето откако ќе ја нанесете маската, состојките се концизни и ефикасни, кожата се чувствува свежа, без товар на кожата. ●Пакување●Специјализирана за филмска кеса со двојна преграда, вода со висока чистота, побезбедна и поудобна. Нето содржина : (0,65 g+20ml)*6 парчиња. Користејќи технологија за сушење со микрокристално замрзнување, по процесот на лиофилизација, високата концентрација на суштината на оригиналниот раствор запечатена и зачувана, ревитализирана со вода, високо ослободување на запечатена свежа моќ за поправка. Крпата ОД 3Д филм е лесна, транспарентна и нежна, дава нежна нега на кожата и ја прави навлажнета долго време. ① За Чувствителни. маската за лице е погодна за сите типови кожа, особено за чувствителна кожа, кожа склона кон акни, по специјални третмани за убавина, по изложување на сонце, маски за долгорочно носење и други кревки луѓе на кожата. Предложена фреквенција на употреба : дневно препорачани 2-3 пати неделно, интензивните потреби за поправка може да се користат 3 последователни дена. ● Како да се користи / Употреба по чистењето, извадете го садот за маска што содржи филмска крпа; ставете ја растворливата течност во пакувањето, отворете се и рамномерно исцедете ја во плехот за маска на филмската крпа, оставете ја да отстои 1 минута; откако филмската крпа е целосно навлажнета кристал, извадете и нанесете лесно на лицето, уживајте 15-20 минути и потоа полетајте; масирајте го серумот за апсорпција, нема потреба од миење, активните состојки за нега на кожата ноќ.

Карактеристики

Производи во категоријата