.

.

Гроздобер фотографија на портрет на Бегум Салимах Ага Кан.

Гроздобер фотографија на портрет на Бегум Салимах Ага Кан.

DEN 856.00

Износ
Залиха

Сертификат за автентичност со секоја нарачка. Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за печат. Има само една копија од секоја фотографија. Фотографиите за колекционерски / меморијали за гроздобер се одлични колекционерски. Еден момент во историјата е одличен додаток на секоја колекција. Одлично за wallиден декор. Оригинално парче историја во вашиот дом или во вашата канцеларија. Личен подарок погоден за сите прилики без разлика дали е Божиќен подарок, Валентин. Итн. Кој е спортски идол на татко ти? Или рок -starвезда на мајка ти? Во кој град порасна дедо?. Инвестиции многумина предвидуваат дека цената и вредноста на гроздобер фотографии ќе се зголемат во иднина, како и тие може да бидат следните вредни слики од наше време. Сертификат за автентичност со секоја нарачка. Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за печат. Има само една копија од секоја фотографија. Фотографиите за колекционерски / меморијали за гроздобер се одлични колекционерски. Еден момент во историјата е одличен додаток на секоја колекција. Одлично за wallиден декор. Оригинално парче историја во вашиот дом или во вашата канцеларија. Личен подарок погоден за сите прилики без разлика дали е Божиќен подарок, Валентин. Итн. Кој е спортски идол на татко ти? Или рок -starвезда на мајка ти? Во кој град порасна дедо?. Инвестиции многумина предвидуваат дека цената и вредноста на гроздобер фотографии ќе се зголемат во иднина, како и тие може да бидат следните вредни слики од наше време. Големина на големината на фотографијата 6.1 "x 9.1" принцезата Салимах Ага Кан исто така позната како Бегум Салимах Ага Кан, е поранешна манекенка и поранешна сопруга на 49-та Исмаили Шиа Имам, IV Ага Кан принцот Карим Ага Кан. Второ се омажи за принцот Карим Ага Кан IV, син на принцот Али Кан и Хон. Принцезата Таџудаулах Ага Кан, во 1969 година. За време на нејзиниот брак со Ага Кан, нејзиното официјално име беше нејзиното височество Бегум Ага Кан, иако таа остана неформално позната како Сали. По разводот во 1995 година, таа ја задржа титулата „принцеза“ (но губејќи го стилот „Височество“). Таа е активна во мрежата за развој на Ага Кан. Родена е на 28 јануари 1940 година. Бегум Салимах Ага Кан, луѓе, жена, портрет, затворање, насмеана, принцеза Оваа фотографија потекнува од архивата на фотографии од меѓународните списанија. ИМС беше уредничка архива на фотографии во Скандинавија основана во 1948 година, но еволуираше од постарите архиви кои имаат слики во колекцијата исто така. Архивата е во одлична состојба и долго време е во складирање и сликите во колекцијата сега се продаваат еден по еден. Сликите во оваа архива каде што се дистрибуираат во само 10-15 примероци низ целиот свет во тоа време и многу копии се изгубени или оштетени за време, секоја копија од колекцијата е затоа многу ретка и уникатна. Овој вид на ретки слики не е само одлична работа што треба да ја поседува, туку и голема инвестиција. Поседувате дел од историјата со оваа одлична меморијала за фотографија. Со купување фотографија од Imx Pix слики, авторските права не се пренесуваат. Ние ги продаваме овие фотографии само како колекционерски производи и не се подразбира авторско право. Откриено : OCR : .

Карактеристики

Производи во категоријата