.

.

Јапонски Клипови За Коса Кимоно Цвет Фиба, Жени Девојки Кимоно Ханфу Зајак Коса Додатоци Канзаши Цвет Коса Вратоврска Бенд Клип Подарок

Јапонски Клипови За Коса Кимоно Цвет Фиба, Жени Девојки Кимоно Ханфу Зајак Коса Додатоци Канзаши Цвет Коса Вратоврска Бенд Клип

DEN 3.33

Износ
Залиха

Мерење : вкупната должина на фиба е околу 12см,ширината е околу 7,0 см ,тежината е околу 12гр. АПЛИКАЦИЈА : има широк спектар на апликации како Што Се Забава, Свадба или Меморијален Ден итн.прави да изгледате привлечно и шармантно,Убава И Уникатна клип За Коса,Совршена За жени, девојчиња што носат итн. РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ДОДАТОЦИ за КОСА : тоа е рачно изработен предмет со Одлична Изработка,рачно изработена ткаенина во стил за декорација,Изработена од добри материјали,иглата за коса е издржлива и лесна. АТРАКЦИЈА : украсена со нашиот фиба во Форма на Цвет, прави да изгледате привлечно и шармантно. МЕТОД НА ОБЛЕКУВАЊЕ : Декоративен и модерен,вметнете го во коса откако ќе ја кренете косата, а потоа притиснете го клипот. Дизајнот на оваа ставка е инспириран од традиционалната Јапонска кимоно наметка, во античка Јапонија и Кина, традиционалните Јапонки носеа многу додатоци за коса за да присуствуваат на некои важни фестивали, ова претставува култура на облекување, исто така е култура на кимоно.

Карактеристики

Производи во категоријата