.

.

Ацетел М33 Х 1.25 Метрички Допрете И Умре Во Собата, М33 х 1.25 мм Хсс Машина Навој Допрете И м33 х 1.25 Мм Легура Алатка Челик Тркалезна Нишка Умре Десната Рака

Ацетел М33 Х 1.25 Метрички Допрете И Умре Во Собата, М33 х 1.25 мм Хсс Машина Навој Допрете И м33 х 1.25 Мм Легура Алатка Челик

DEN 1097.44

Износ
Залиха

€Големина На допир} Должина : 5,39"/137,00 мм, Глава На Конец : 1,46"/37,00 мм, Квадратна Глава : 18,0 мм х 18,0 мм (Л*В), Дијаметар На Стеблото : 22,4 мм, Висина : 1,25 мм. ① Големина на Умре од : 2,56"/65мм, Дебелина : 0,71"/18мм. конец, Погоден За Повеќето метали, бакар, легиран челик, леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик а3, Железна плоча итн. ①Употребата може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, Соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи работниот век при прислушување. ①Пакетот Вклучува 1 еез М33 х 1,25 мм метрички Допрете потешко челик : 5-10м/мин; нерѓосувачки челик : 2-7м/мин; леано железо : 8-10м/мин. Тркалезна Нишка Умре Тркалезни матрици се погодни за навој за општа намена, широко користени во поправка на конец или чистење на надворешната нишка. Совети 1. Пред прислушување потврди дали дијаметарот на кружната дупка е соодветен и да преземе заштитни мерки кога работи. 2. Кога прислушување, неопходно е да додадете вода или течноста за ладење за да се излади за да се спречи прекумерната температура и да се намали губењето на чешмата. Ако наиде на тешкотии во ротацијата, прислушувањето треба да биде суспендирано. 3. Бидете сигурни да изберете соодветно масло за сечење за сложениот процес на прислушување и да нанесете масло против ' рѓа за одржување по употреба.

Карактеристики

Производи во категоријата