.

.

Тестер на свеќички, автомобилски двојни дупки Анализатор на приклучоци за палење со прилагодлив тестер за палење со двојни дупки и приклучок за заштитно покритие,

Тестер на свеќички, автомобилски двојни дупки Анализатор на приклучоци за палење со прилагодлив тестер за палење со двојни дупки

DEN 2.00

Износ
Залиха

【Тест со двојна дупка заштедува време】 Тестер за калем за палење има две дупки за тестирање. Со цел појасно да се види перформансите на свеќичката, тестерот за свеќички има функција за тестирање со двојна дупка и симулира работа на моторот. Сила, може точно да го процени квалитетот на свеќичката, без разлика дали може да работи нормално, поефикасно и заштеда на време. 【0 до 6000rpm Работна фреквенција】 Тестер за автомобилски свеќички е дизајниран со прилагодлива работна фреквенција, која се движи од 0 до 6000rpm. Колку е поголема поставената фреквенција, толку е посилен интензитетот на искра. Неговата работна фреквенција може да се прилагоди со копчето, што може да се прилагоди по потреба, што е многу погодно. 【Широк апликација】 Овој тестер за свеќички е погоден за повеќето приклучоци за искра на автомобили од 12 V бензин, влезен напон од 100 V-220 V. 【Лесно за ракување со приклучок и репродукција】 Тестер на свеќички Едноставно работење, приклучување и репродукција. Ставете го приклучокот на свеќичката во дупката за тестирање, затворете го заштитниот капак, поврзете го напојувањето и прилагодете ја работната фреквенција и е опремена со светло за индикатор со висок напон. Можете лесно и визуелно да го набудувате статусот на тестот за приклучокот на свеќичката преку заштитниот капак. Test Тестер на калем со заштитна обвивка】 За да го направите процесот на употреба побезбеден, тестерот за приклучокот на свеќичката доаѓа со најновиот тестер за искра на автомобили со посебен дизајн на заштитно покритие. Покријте го заштитното покритие пред употреба за да ја обезбедите безбедноста на операторот за време на тестот и да ги набудувате резултатите од тестот визуелно. 【3-годишна гаранција】 За штета предизвикана од не-човечки фактори, ветуваме 3-годишна гаранција. За какви било потреби, нашиот професионален технички тим ќе ви помогне да го решите проблемот во рок од 24 часа. 【Индикатор Прашање Ако сакате да ги споредите новите свеќички и стариот, ставете нов приклучок за искри во дупката 1 и стариот на дупката 2. 2. Затворете го заштитниот капак, а потоа приклучете го адаптерот на страничниот приклучок, поврзете се Тестер за напојување. 3. Свртете го прекинувачот на клучот во насока на стрелките на часовникот за да го вклучите тестер, индикаторот ќе осветли зелена боја. 4. Продолжете да го вртите прекинувачот во насока на стрелките на часовникот, можете да ја прилагодите работната фреквенција помеѓу 500 вртежи во минута до 6000rpm/min, толку е поголема фреквенцијата е поставена, толку е посилна искра. · Опсег на апликација : 12 V бензински возила за автомобили свеќички. · Адаптер за напојување : влез 100-240 V AC / излез 12 V 1 A DC. · Симулирана контрола на опсегот на брзината на моторот : 500 ~ 6000. · Внатрешен дијаметар на приклучокот на свеќичката : 12мм. · Големина на домаќинот : 145 * 110 * 85mm / 5.7 * 4.3 * 3.3in. · Главна тежина на единицата : 354 g (0,8 lb) (не вклучувајќи адаптер за напојување). Kindубезно белешка : 1. Ве молиме, исклучете ја моќта пред да го поставите свеќичката. 2. Тестерот за свеќички е детектор со висок напон, затоа не допирајте ја приклучокот на искра со раце на работа за да избегнете опасност. Тестер за свеќички *1. Адаптер за напојување * 1. Прирачник за корисник (англиски) * 1. Белешка : Овој производ не вклучува приклучок за искри.

Карактеристики

Производи во категоријата