.

.

Лореал Париз Шминка Непогрешлив Про Сјај - Заклучување Долга Облека Осветлувачки Прајмер За Лице, 1 Унца

Лореал Париз Шминка Непогрешлив Про Сјај - Заклучување Долга Облека Осветлувачки Прајмер За Лице, 1 Унца

DEN 1.67

Износ
Залиха

Непогрешлив Прајмер За Заклучување На Сјајот За Шминка за Лице се подготвува, усовршува и осветлува додека ја хидрира кожата за подобра примена на шминка; Овој осветлувачки буквар за шминка l ' Oréal ја остава кожата со здрав изглед, сјаен сјај кој трае цел ден. Непогрешлива Шминка За Лице : сѐ од Непогрешливите темели, комплетите за контури и пудрите се професионално формулирани за стручен изглед кој трае со часови, така што добивате боја, дефиниција и покриеност што трае. Основата на Вашиот Изглед : Од креми ЗА ББ до руменило, Шминката За лице Лореал има се што ви треба; Истакнете за да го осветлите вашиот изглед, користете коректор за да ги скриете несовршеностите или нанесете шминка за контурирање за подобрени, дефинирани карактеристики. Затоа Што Вредиш : Лореал Париз ви помага да го создадете саканиот изглед со нашата целосна линија на шминка, вклучувајќи темели, коректори, шминка за истакнување, палети за сенки, кармини и многу повеќе. Совршен За Спарување Со : Обидете се со Нашата Непогрешлива Фондација За Сјај За осветлена средна покриеност и хидратација. Откријте ја тајната за долго носење прозрачен изглед кој трае. Лореал Париз " Непогрешлив Про Сјај Фондацијата Прајмер премиери, совршен и осветлува додека ја хидрира кожата за подобра апликација за шминка. Осветлувачкиот прајмер за лице ја остава кожата со здрав, сјаен сјај кој трае цел ден.

Карактеристики

Производи во категоријата