.

.

Кјо-јаки. Комплет од 2 мешиван боул хонкохики. Хартиена кутија. керамика.

Кјо-јаки. Комплет од 2 мешиван боул хонкохики. Хартиена кутија. керамика.

DEN 1.00

Износ
Залиха

Надоместокот за испорака е вклучен Во Сад и МОЖЕ Од Јапонија. Обично се потребни 7-14 дена за испорака. Големина : Ширина12см Х Длабочина12см Х Висина5, 5см Капацитетцц. Хасами опрема Е Јапонска керамичка индустрија. Предметите се испраќаат 3-5 дена по потврдувањето на плаќањето. Брод Од Јапонија. Големина : Ширина 12см Длабочина 12см Висина5, 5см Капацитет, Кјо-јаки. Комплет од 2 мешиван боул хонкохики. Хартиена кутија. керамика., Мала чинија : W11, 5cm H5cm Кио, кијомизу јаки секоја ставка е рачно изработена, формите и боите се малку поинакви од сликата на сликата. Предметите се испраќаат 3-5 дена по потврдувањето на плаќањето., Кјојаки-Кијомизујаки е еден од многуте традиционални занаети што се репрезентативни за Кјото., ¡Такса за испорака ЗА емс јапонија пост е вклучена во : Австралија, Канада, Кина, Костарика, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Израел, Макао, Малезија, Мексио, Нов Зеланд, Панама, Филипини, Порторико, Сингапур, Јужна Кореја, Тајван, Тајланд, Турција, Сад, Виетнам. /10 американски долари дополнителна Такса За Испорака До : Белгија, Чешка, Данска, Финска, Франција, Германија, Грција, Унгарија, Ирска, Ирска, Холандија, Норвешка, Полска, Португалија, Романија, Русија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Обединетото Кралство. / 15 американски долар дополнителна Такса За Испорака до : Бразил.

Карактеристики

Производи во категоријата