.

.

Маска за Лице медтекс За Еднократна Употреба-Пакување 50/2000-Удобна Маска За Дишење Од 3 Слоја, Подобра Заштита И Избор На Здравје-Коверу Астм Ниво 1 Маска За Возрасни-?

Маска за Лице медтекс За Еднократна Употреба-Пакување 50/2000-Удобна Маска За Дишење Од 3 Слоја, Подобра Заштита И Избор На

DEN 1599.84

Износ
Залиха

●3-слоја Маска за Лице Која Обезбедува Целосна Заштита ● маската за лице за еднократна употреба е изработена од 3 слоја висококвалитетна неткаена ткаенина. Внатрешниот пп стопен слој е за филтрација, а 2 пп вртливите слоеви се за водоотпорност и вентилација. ●Заштита●маската за лице е против прашина, против плукање и анти-смог, со ефикасност на филтрација над 95%. ●Еластични Јамки За Уши И Прилагодлив Клип За Носот ● јамките за уши се супер еластични и отпорни на замор, совршени за безболно, целодневно носење. Дури и ако ги повлечете до 30 см, тие нема да бидат лабави. Покрај тоа, жицата за нос што може да се свитка може удобно да одговара на вашиот нос и да ги спречи вашите очила да се замаглат. ●И За Јавни И За Здравствени Поставки Има 50 парчиња во секоја кутија. Една големина одговара на сите. Може да се користи не само за секојдневна заштита, туку и за здравствени поставки. Како Да Носите Чекор 1, Измијте ги рацете пред да ја ставите маската. Чекор 2, Ставете го преку носот и устата и прицврстете го под брадата. Чекор 3, Обидете се цврсто да го вклопите на страните на лицето.

Карактеристики

Производи во категоријата