.

.

Општи алатки 712010 Прецизен шрафцигер

Општи алатки 712010 Прецизен шрафцигер

DEN 172.00

Износ
Залиха

Овој прецизен шрафцигер со сечило #0 Филипс е погоден за поправка на накит, компјутер и електроника. Големината на сечилото е прикажана на капакот на шрафцигер, под синиот прстен што го идентификува типот на врвот како Филипс. Контурирана глава и осумстрана зафат за перница ја зголемуваат и удобноста и контролата додека го користат прецизниот шрафцигер. Рачката на шрафцигер е дизајнирана за да одговара на барањата на вртежниот момент на вртежниот момент и да ги минимизира завртките со вртење. Сечилото на топлината третирана од 8650 легура на челик со легура е позлатена за да се спротивстави на корозијата. Општите алатки и инструменти 712010 Прецизен шрафцигер, Филипс, бр. 0 ја покажува големината на врвот на возачот на капачето. Се одликува со ротирачко капаче и аспекти одговараат на дланката; Вдлабнувањето одговара на врвот на прстот. Удобниот прстен кодиран во боја го идентификува типот на врвот. 8-еднострана зафат за перница што не се лизга, овозможуваат лесно држење додека работите. Сечилата изработени од топлинска третирана 8650 легура челик (никел-хром-молибден) и хром позлатени за да се спротивстави на корозијата. Општо 712010 4-7/8 "Прецизност Ултратех #0 Филипс шрафцигер.

Карактеристики

Производи во категоријата