.

.

ChalkTalkSPORTS Фудбал Атлетски Ткаени Средно Теле Чорапи | Фудбалски Играч | Млади И Возрасни Големини

ChalkTalkSPORTS Фудбал Атлетски Ткаени Средно Теле Чорапи | Фудбалски Играч | Млади И Возрасни Големини

DEN 1.00

Износ
Залиха

Runtechnology® мешавина од 80% Полиестер (отстранување На Влага) 10% Најлон (Јачина) 5% Гума И 5% Спандекс (потпорно вклопување). Повлечете го затворањето. Машинско Перење. ВИСОК КВАЛИТЕТ, ПЕРФОРМАНСИ ФУДБАЛ ЧОРАПИ! Покажете ја вашата страст за фудбал со нашите чорапи за изведба На фудбалер со средно теле. Не само што изгледаат одлично, туку се и супер удобни и издржливи. Овие висококвалитетни чорапи од средно теле се дизајнирани за целодневна удобност и имаат амортизирано подножје што ќе помогне да се апсорбира влијанието на секојдневните активности. ЧУВАЈТЕ ГИ НОЗЕТЕ СУВИ И УДОБНИ! Одликувајќи се со нашата ултра-откачена плетена технологија за отстранување на влага, нашите фудбалски атлетски чорапи ги одржуваат вашите стапала суви и удобни за време на вежбањето, играта, во теретана или лежење низ куќата! Овие чорапи ве одржуваат ладни со брзо поместување на потењето подалеку од кожата и намалување на вишокот на влага. Совршен за сите фудбалери, навивачи и тренери! Подарок загарантиран да го насмее фудбалскиот навивач во вашиот живот!. СОВРШЕН ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА! Нашите амортизирани чорапи обезбедуваат сигурно вклопување и целодневна удобност. Овие чорапи од средината на телето се одлични за носење со секоја патика или чевли. Овие чорапи не само што се совршени за сите фудбалери, тренери и навивачи, тие се одлични и за трчање, теретана, играње други спортови или само за опуштање низ куќата!. ГОЛЕМИНИ ЗА МЛАДИ И ВОЗРАСНИ! Нашиот Младински (Мал) чорап се препорачува за женски чевли со големина 4-6/младински чевли со големина 2,5-4,5, а Нашиот Возрасен (Голем) чорап се препорачува за женски чевли со големина 7-10/машки чевли со големина 5,5-8,5. ДИЗАЈНИРАН И ПРОДАДЕН ОД CHALKTALK SPORTS-бизнис со седиште во САД, семеен и управуван бизнис лоциран во Конектикат. Се гордееме со интегритетот и квалитетот на нашите производи и цврсто стоиме зад сето она што го продаваме. Ако не сте 100% задоволни со вашето купување, ве молиме контактирајте не за да можеме да го направиме тоа правилно.

Карактеристики

Производи во категоријата