.

.

ТИНВИ 50-пакувачки тркала за пресек, 6 x 0,045 x 7/8 Метал и тркало за сечење од не'рѓосувачки челик, тенок метален сечење диск за мелница за агол 10200rpm

ТИНВИ 50-пакувачки тркала за пресек, 6 x 0,045 x 7/8 Метал и тркало за сечење од не'рѓосувачки челик, тенок метален сечење диск

DEN 3.00

Износ
Залиха

Апликации - Овие дискови за сечење се дизајнирани за сечење фиберглас, челик, железо, пластика, не'рѓосувачки челик и други железни метали. Големина - 6 x 0.045 x 7/8 (дијаметар : 6 x арборска дупка Големина : 7/8 x Дебелина : 0,045). Предност - Ултра тенки дискови за сечење метал со дијаметар од 6 инчи, количината на отстранет метал се намалува, зголемувајќи ја брзината на сечење и ја намалуваат генерираната топлина. Материјал - Нашите тркала за сечење се направени со комерцијален спој на премиум абразивни зрна. Овие зрна се само-заоструваат и обезбедуваат агресивен пресек. Вклучува пакети-намалување на тркалата од 50 пакувања. Апликации - Овие дискови за сечење се дизајнирани за сечење фиберглас, челик, железо, пластика, не'рѓосувачки челик и други железни метали. Големина - 6 x 0.045 x 7/8 (дијаметар : 6 x арборска дупка Големина : 7/8 x Дебелина : 0,045). Предност - Ултра тенки дискови за сечење метал со дијаметар од 6 инчи, количината на отстранет метал се намалува, зголемувајќи ја брзината на сечење и ја намалуваат генерираната топлина. Материјал - Нашите тркала за сечење се направени со комерцијален спој на премиум абразивни зрна. Овие зрна се само-заоструваат и обезбедуваат агресивен пресек. Вклучува пакети-намалување на тркалата од 50 пакувања. Пресечен тркала од 50 пакувања : Големина : 6 "x 0.045" x 7/8 "дијаметар : 7" Дебелина : 0,045 "Арбор дупка Големина : 7/8" Максимална брзина на работа : 10.200 вртежи во минута : црна или бела (ист производ- Случајна испорака) Карактеристики : - Изработени со премија жито од алуминиум оксид, овие дискови се дизајнирани за брзо дејство на сечење и долг живот. - Ултра-тенкиот дизајн ја минимизира загубата на материјалот додека ја максимизира прецизноста. Апликации : Овие дискови за сечење се дизајнирани за сечење фиберглас, челик, железо, пластика, не'рѓосувачки челик и други железни метали.

Карактеристики

Производи во категоријата