.

.

Fafeicy 20pcs Поправка за поправка на навој, ракав за конверзија на нишка од не'рѓосувачки челик, за авијација, автомобили, ламби, калапи, механичка опрема, M12 x 1,25, прицврст

Fafeicy 20pcs Поправка за поправка на навој, ракав за конверзија на нишка од не'рѓосувачки челик, за авијација, автомобили,

DEN 3.00

Износ
Залиха

Вметнување за поправка на конецот е добра алатка за поправка, во случај на грешки во обработката на конецот или поправка на оштетените женски навојни дупки. Вметнување за поправка на конецот е прицврстувач со одредена еластичност, што може да ја подобри јачината на врската и јачината на замор на конецот. Вметнувањето за поправка на конецот главно се користи во авијацијата, автомобилите, ламбите, калапите, механичката опрема и другите полиња за производство. Вметнувањето за поправка на конецот е изработен од висококвалитетен 304 не'рѓосувачки челик, надворешноста е сјајна и нема испакнување, а проширувањето на конецот е повеќе труд. Спецификација на низата : M12 x 1,25; Надворешен дијаметар пред инсталацијата : приближно. 14.3-14.8мм / 0,56-0.58in; Дијаметар на вежба за вежба : Прибл. 12,3мм / 0,5in. Спецификација : Тип на ставка : Материјал за поправка на низата : SUS304 Модел : M12 x 1.25 Спецификација на низата : M12 x 1,25 Надворешен дијаметар Пред инсталација : Приближно. 14.3-14.8mm / 0.56-0.58in Дијаметар на бит за вежба : Прибл. 12,3мм / 0,5in 1Д должина по инсталацијата : приближно. 12мм / 0,5in Број на вртења пред инсталацијата : 7,5 1,5Д должина по инсталацијата : приближно. 18мм / 0,7in Број на вртења пред инсталацијата : 11,8 2Д должина по инсталацијата : приближно. 24мм / 0,9in Број на вртења пред инсталацијата : 16.1 2,5Д должина по инсталацијата : приближно. 30мм / 1.2in Број на вртења пред инсталацијата : 20.3 Вметнување на конец на жица Опис Опис : На пример : M3 x 0,5 x 1.5d, што значи дека по завршувањето на сетот на завртки, женската нишка е M3, теренот е 0,5, а и на Должината е 1,5 D (должината е 1,5 пати повеќе од дијаметарот, т.е. 1,5 x 3 = 4,5мм), должината овде се однесува на должината по инсталацијата. Вметнувањата во жицата на конецот се нарекуваат и навојни обвивки, ракави со навој од не'рѓосувачки челик, ракави од жица и загради. Тие се нов вид на внатрешни навојни сврзувачки елементи изработени од висока јачина, високо-точни челични жици во форма на дијаманти во форма на дијаманти; Примена на инженерски материјали со мала јачина, како што се алуминиумска легура, легура на цинк, бакар, пластика, итн., Може значително да ја подобри јачината на низата. Список на пакети : Поправка од 20 x навој.

Карактеристики

M12 x 1.25; Outside Diameter Before Installation:
Approx. 14.3-14.8mm / 0.56-0.58in; Drill Bit Diameter

Производи во категоријата