.

.

Сонлу ABS-сличен 3D смола за печатач 1kg, 405Nm UV стандардна фотополимер брза смола за 4K/8K LCD/DLP/SLA 3Д печатење, не-кршлива и висока прецизност, сива 1000g+црна 2000g

Сонлу ABS-сличен 3D смола за печатач 1kg, 405Nm UV стандардна фотополимер брза смола за 4K/8K LCD/DLP/SLA 3Д печатење, не-кршлива

DEN 0.33

Износ
Залиха

① 【【ABS-сличен фотополимер смола】 Сонлу-смола слична на апс има добра цврстина, не-кршлива и има одлична отпорност на абразија. Комбинацијата на ригидност и отпор го прави идеален избор за печатење на 3Д смола. ② 【Ниско смалување и висока прецизност】 Инженерите на Sunlu ја подобри формулацијата и користеа смоли и мономери со ниско намалување, што им овозможува на смолите слични на Sunlu да печатат екстремно високи прецизни работи. ③ 【Брзо лекување и голема стабилност】 Сонцето 405nm Брзата смола има одлична флуидност за брзо лекување. Неговата одлична стабилност и соодветна цврстина се пријателски расположени кон почетниците и за напредните корисници. ④ 【Висока компатибилност и широки апликации】 смола слична на Sunlu ABS е тестирана на различни печатари за да се обезбеди дека е погодна за повеќето 4 K/8 K LCD/DLP/SLA 3 D печатачи. Идеално е за печатење на различни типови функционални делови, накит, биомедицински, итн. Покрај тоа, устата за шише е запечатена со алуминиумска фолија за да се постигне двојна заштита. ① 【【ABS-сличен фотополимер смола】 Сонлу-смола слична на апс има добра цврстина, не-кршлива и има одлична отпорност на абразија. Комбинацијата на ригидност и отпор го прави идеален избор за печатење на 3Д смола. ① 【【ABS-сличен фотополимер смола】 Сонлу-смола слична на апс има добра цврстина, не-кршлива и има одлична отпорност на абразија. Комбинацијата на ригидност и отпор го прави идеален избор за печатење на 3Д смола. Sunlu ABS-сличен 3 D смола од печатач 1 KG, 405 NM UV стандардна фотополимер брза смола за 4 K/8 K LCD/DLP/SLA 3Д печатење, не-кршлива и висока прецизност, сива 1000g+црна 2000g.

Карактеристики

Производи во категоријата