.

.

CXSMKP Заштита На Емф&засилувач; Заштитна Ткаенина, Анти Зрачење, Изолација НА ЕМИ, Блокирање На WiFi И Клеточен Сигнал, 44 Ширина

CXSMKP Заштита На Емф&засилувач; Заштитна Ткаенина, Анти Зрачење, Изолација НА ЕМИ, Блокирање На WiFi И Клеточен Сигнал, 44

DEN 1.00

Износ
Залиха

Материјали со високи перформанси-ткаенина Фарадеј, изработена од 20% Бакар + Никел + 80% Полиестер. Заштитен рејтинг од 10мхз до 5гхз, отпорност на површината : 0,03-0,05 Ом/квадратни метри, ефективност на заштитата : 80-100дб, работна температура -4w 8 85€, дебелина : 0,08 мм. Ткаенината е широка 43 инчи. СУПЕРИОРНИ ЗАШТИТНИ ПЕРФОРМАНСИ : постојат многу безбедни ситуации кои бараат блокирање на електромагнетните сигнали. Фарадеевата Ткаенина е моќен спроводлив материјал кој може да се користи за заштита од електромагнетно поле (ЕМФ), електромагнетни пречки (ЕМИ) и радиофреквентни (РФ) сигнали. Неговиот состав ефикасно ги блокира Wi-Fi, Bluetooth, клеточните сигнали, GPS и RFID. ГО ШТИТИ ДОМАЌИНСТВОТО : се повеќе домови ги користат овие ултра корисни ткаенини за да го заштитат семејството од изложеност на непожелно електромагнетно зрачење. Нарушувачкото зрачење може да дојде од паметни броила, лаптопи, ТВ екрани, мобилни телефони, приклучоци за струја, рутери, микробранови печки, блиски мобилни кули и многу повеќе несомнени уреди и апарати во или во близина на домовите. Употреба : ткаенината може лесно да се исече, шие или залепи на површини за создавање самостојни кафези фарадеј или заштитни куќишта НА РФ. СТОП ЗА КРАЖБА НА ИДЕНТИТЕТ НА КАРТИЧКА : Оваа Заштитна Никел Бакарна Ткаенина може да се користи за обложување во вашите џебови, чанти и за завиткување на вашите кредитни картички, Спречување на истекување информации и спречување кражба на информации. Карактеристики : + Најдобри перформанси за заштита ОД РФ/ ЕМИ/ ЕМФ/ ЛФ и висока електрична заземјување/заземјување спроводливост. Може да се користи за фарадеј кеси, рф куќишта, емф девијација, и сигнал доказ соба позадини или шатори. Лесен и лесен за сечење и шиење, инсталирање и одржување и не е засегнат од влажноста, листот од ткаенина е широк 44 инчи отпорност На Површината : Приближно .05 Ом/квадратни, заштитен рејтинг од 10 Mhz до 5 Ghz.ПРИМЕНЛИВИ ЛУЃЕ : Бремена мајка, бебе, мажи кои треба да го користат за да ја намалат изложеноста на зрачење на простатата кога лаптопот или телефонот се во директен контакт со телото.И луѓе кои контактираат со радиобранова/микробранова печка и друго зрачење sources.Usage : 1.By шиејќи ја ткаенината фарадеј во вашиот паричник, можете ефикасно да спречите кражба на податоци за кредитни картички.2.Може да се направи на фарадеј кеси за телефон ЗА Рфид Блокирање На Сигналот.3.Се користи како подлога ЗА заштита ОД РАДИЈАЦИЈА НА ЛАПТОП ЕМФ за намалување НА ЕМИ, РФ И РФИД.4.Идеална големина за користење како подлога или завеси за заштита НА ЕМФ подалеку од целата куќа. Може да се инсталира и зад гипс картон или под подот.Предлози за перење : + предлог За миење Раце, само ставете ја ткаенината непречено и користете мека четка за да ја исчистите валканата.Ве МОЛИМЕ Не ја мијте ткаенината фарадеј многу често.Ве МОЛИМЕ Избегнувајте триење на ткаенината или машинско перење.Не избелувајте, не сушете.

Карактеристики

Производи во категоријата