.

.

Комплетите за вкрстени бод за почетници FanXvivy го запечатија целиот спектар на комплети за стартување на везови за почетници DIY 11CT отпечатени комплети за вкрстени бо

Комплетите за вкрстени бод за почетници FanXvivy го запечатија целиот спектар на комплети за стартување на везови за почетници

DEN 526.08

Износ
Залиха

【Големина и пакет】 : 15,7 × 19,7 инчи, висококвалитетна памучна нишка × 1 (дополнителни 30%); Висококвалитетна памучна ткаенина × 1 ; игла за шприц × 2 ; Опис на шемата × 1 ; Упатства за везови × 1。 Со целосни алатки и упатства, можете да започнете да уживате во везот. 【Погодно за почетници】 : Пред-печатена ткаенина од шема, шемата за вкрстено бод е јасно отпечатена со обоени мали квадрати и е обележана со симболи. Секој симбол одговара на бојата на вкрстениот бод. Симболот е напишан на табелата, а соодветната боја на низата е напишана на дното на табелата. 【Лесен за ракување】 : Овој комплет за вкрстено бод е опремен со англиски упатства и целосно покажува како се завршени различни претходно печатени обрасци. Ова е многу лесно за почетници и возрасни на вез. Комплетот за вкрстено бод обезбедува претходно поставено платно и детален опис. Комплетна алатка е погодна за деца, возрасни и почетници. 【Популарни подароци】 : Исклучително пакување и соодветни подароци за семејството и пријателите; DIY везови со вашите пријатели или деца е навистина значаен и посебен подарок. 【Мерки на претпазливост]】 Моделот на крпа е растворлив во вода и ќе исчезне кога ќе биде изложена на вода. Затоа, ве молиме, не допирајте вода или железна вода пред да ја пополните шемата за вез. Моделите на ткаенината се од голема помош за почетниците. Платно. Платно. Комплетот за везови за вкрстени бод. Повторливоста на комплетот за вкрстено бод му овозможува на зафатениот персонал да се опушти, да ги разјасни нивните мисли и да го продолжи размислувањето (слично на медитацијата). Ако не знаете како и од каде да започнете, тоа исто така ќе ве натера да се чувствувате во загуба. Нашиот целосен сет на комплети за вкрстено бод ќе го олесни учењето на почетниците. Можете исто така да висат убави уметнички дела на wallидот како украси, или да им ги дадете на вашите добри пријатели како подароци за празници. Дизајнот за вкрстено бод за 11 CT треба да се заврши со нишка од 3 влакна. Една нишка е составена од 6 нишки, така што треба да ги поделите 6-те жици на две линии со 3 влакна пред да работите. Ве молиме, користете 3 низи на конец за целосен бод и 2 нишки за задниот бод. Одлична услуга : Ако имате какви било прашања во врска со нашиот комплет за почетници за вкрстени бод за возрасни Fanxvy, ве молиме испратете ни е-пошта во секое време. Ние ви нудиме 24-часовна услуга за клиенти преку Интернет за решавање на какви било проблеми со производот, како што се услуги за враќање и размена.

Карактеристики

Производи во категоријата