.

.

Креола Број 2 Моливи, Назад Во Училишниот Прибор, 12ct Дрвени Моливи, Мулти

Креола Број 2 Моливи, Назад Во Училишниот Прибор, 12ct Дрвени Моливи, Мулти

DEN 2.00

Износ
Залиха

КРЕОЛА БРОЈ 2 МОЛИВИ : Започнете ја учебната година веднаш со квалитетен број 2 моливи Од Креола. УЧИЛИШЕН ПРИБОР : совршени моливи во училницата за тестови и белешки. БРИШЕЊЕ И ПРАКТИЧНО : Секој молив број 2 има вградена гума за бришење за брзи и лесни промени. Тие исто така имаат претходно изострени совети за да бидат подготвени да излезат веднаш од пакетот. НАЗАД НА УЧИЛИШТЕ : Една од најдобрите ставки за секоја листа за купување назад во училиште, овој комплет моливи има забавни гуми за бришење во боја. БЕЗБЕДНО И НЕТОКСИЧНО : Одлично За тинејџери и деца, 5 години и повеќе. Крејола претставува стар стандард кој сигурно ќе биде на врвот на листата на враќање на вашето дете во училиште! 2 моливи сега се достапни, и тие се совршен молив за земање белешки, стандардизирани тестови, па дури и малку креативно дудлинг. Тие имаат прскање на боја во логоата на секое буре Со Молив, и има различни бои за бришење —различна на секој Молив. Вклучува 12 претходно изострени моливи бр.2.

Карактеристики

Производи во категоријата