.

.

Uxcell Hex заварувачки ореви, 1/4-20 јаглероден челик со 3 проекции машина завртка сива 4 парчиња

Uxcell Hex заварувачки ореви, 1/4-20 јаглероден челик со 3 проекции машина завртка сива 4 парчиња

DEN 0.67

Износ
Залиха

Спецификација : Големина на низата : 1/4-20; Ширина на хексадецимација : 10,8мм/0,42 "; висина : 5мм/0,2"; материјал : јаглероден челик. Апликација : Се користи за мебел за цевки, табели и столчиња, полици, возила, колички за колички и други навојни врски. Функција : 3 проекции за брза, силна заварувачка. Хексагонална форма за отпорност на висок вртежен момент. Чекори : Прво исчистете ја површината за заварување, користејќи шкурка или челична четка за да го отстраните оксидот на зглобовите. Второ, малку заварување и прилагодете ја вертикалноста на низата. Конечно, залепете ги сите споеви за лемење. Предности : рамни споеви за лемење, челик, добра заварување, точност на големината на низата. Направено е со ладно фалсификување на јаглероден челик со добра заварување. Лесен за употреба на две одделни компоненти, користете алатки за заварување за заварување на ореви, едноставна работа, голема брзина. Обично се користи за одржување на компонентите, 3 проекции за брзи, силни заварувања. Забелешка : Снимањето на светлината и различните дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поразлична од вистинската работа. Грешката дозволена мерка е +/- 0,3мм.

Карактеристики

Thread Size:
1/4-20 ; Hex Width

Производи во категоријата