.

.

Матрица За Етикета за Зеленчук ЗА Самостојни Градинарски Маркери Од Студиор12-Изберете Големина-Направено | Занаетчиство Во САД &засилувач; Насликајте Лесни Ознаки

Матрица За Етикета за Зеленчук ЗА Самостојни Градинарски Маркери Од Студиор12-Изберете Големина-Направено | Занаетчиство Во

DEN 527.84

Износ
Залиха

ГОЛЕМИНА : Изберете ја вашата големина врз основа на големината на вашата површина Вистинската големина на зборот ќе биде малку помала. ЦЕЛ : 1/2 "големина ќе одговара на повеќето џамбо занаетчиски стапчиња 1" големина ќе одговара на стандардните стапчиња за мешање на боја. СТИЛ : Лесно креирајте совршени додатоци за да ја Направите вашата куќа Дом Одличен за Подароци или Ревии. БЕЗ СТРЕС : Матриците го прават создавањето домашен декор лесно и достапно Уживајте во пријатно безгрижно изработка. ГАРАНТИРАНО ЗАДОВОЛСТВО : прецизните матрици со ласерско сечење, 7 мил милар се издржливи и лесни за чистење. Матрица Со Етикета од зеленчук-матрица од уметниците Во Студиор12! ** Големината се заснова на големината на вашата површина, а не на големината на буквите или матрицата . Ве молиме изберете ја вашата врз основа на големината на етикетата или површината што ќе ја нанесете матрицата.** Етикетите Ќе Одговараат На Големини На Површината : STCL6459_1 : 1/2" - (на 6" x 6" Лист) STCL6459_2 : 2/3" - (на 8" x 8" Лист) STCL6459_3 : 3/4" - (на 9" x 9" Лист) STCL6459_4 : 1" - (на 12" x 12" Лист) STCL6459_5 : 1 1/4" - (НА листот 15" Х 15") STCL6459_6 : 1 1/2" - (НА ЛИСТОТ 18" Х 18") **вистинската големина на зборот ќе биде малку помала Големината на етикетата од 1/2 инчи ЌЕ одговара НА ПОВЕЌЕТО ЏАМБО ЗАНАЕТЧИСКИ СТАПЧИЊА 1 Инчната Големина на етикетата ќе одговара на стандардните Стапчиња за Мешање на боја НАПРАВЕНИ Од ПРОЅИРНА Пластика СО ЛАСЕРСКО СЕЧЕЊЕ 7,5 Мил милар (бопет). Супериорен во однос на винил-издржлив, нетоксичен, хемиски отпорен и безбеден за храна. Користете одново и одново со соодветна грижа и чистење. Чистење на сапун и вода. Нелепливи, лесни за позиционирање за употреба и складирање без неред. Студиор12 матрици се создаваат внимателно во нашата продавница Во Охајо од тим кој е страстен да ги направи најдобрите матрици што некогаш сте ги користеле. Ако сакате да креирате проекти кои импресионираат без часови мачно следење и напорна работа со грчеви во рацете, тогаш не гледајте понатаму! Совети за про Матрицирање : - Користете сликарска лента за прицврстување или маскирање на областите на дизајнот - за акрилик или други влажни медиуми, отстранете го вишокот од четката или апликаторот при вчитување - Нанесете медиуми во повеќе слоеви, што е можно посуво за да спречите крварење под димензионални медиуми (т.е. пасти, замрзнувања за колачи и колачиња), нанесете со офсет шпатула или нож за палета. Отстранете ја матрицата со кревање директно нагоре. Нега И Мерки На Претпазливост на матрицата : - Измијте со топол сапун и вода веднаш по употреба-Измијте пред употреба со храна или козметика - не користете средства за чистење на база на амонијак, бидејќи може да ја оштети матрицата - не изложувајте на прекумерна топлина или пламен - се охрабрува родителскиот надзор.

Карактеристики

Производи во категоријата