.

.

Sewacc свадба декор 100 парчиња забава Плоча за прием чисто седиште во кое се прикажува свадба DIY ресторан празен знак декор вечера акрилик тинг име на знаци плочи броев

Sewacc свадба декор 100 парчиња забава Плоча за прием чисто седиште во кое се прикажува свадба DIY ресторан празен знак декор

DEN 3.33

Износ
Залиха

Знак на акрилна маса : Празни картички за акрилни места ; Акрилни картички за место се најдобри продавачи во домот за декор и индустрија за планирање на свадби. За разлика од картичките за името за еднократна употреба, овие модерни акрилни се и може да се употреби што го прави најдобриот избор за забави на отворено. Тоа е и може да се користи повторно за неограничени прилики. Акрилни празни знаци : Прекрасно дизајниран знак за маса, ниту изгледаат гломазни или заземаат многу простор, што е удобен и практичен. Декорација на табела за еднократно : картички за име на свадба; Направени од безбедни акрилни материјали, овие празни знаци се практични и долго време за употреба. Широко за ресторан, банкет, свадба, забава, деловни разговори и многу други различни прилики. Поставување картички за поставување : Овој знак на табела е персонализиран и вашите проекти за DIY. Детална изработка, можете да продолжите да ги користите. Акрилен знак : Празници за имиња на гости ; Овие тврди акрилни картички можат да бидат целосно персонализирани за да ги задоволат вашите посебни потреби. Секоја акрилна плочка може да се прилагоди со употреба на маркер за боја или врежана со употреба на пенкало за гравура. За повеќекратни повторни употреба, можете лесно да ја избришете бојата со помош на. Можете дури и да вежбате дупки во нив или да ги исечете за виси. Список на пакети 100 x Карактеристики на акрилни знаци - Големина : Околу 9.00x5.00x0.10cm/3.54x1.97x0 знаци за кафе за кафе -бар. - картичките за седиштата имаат добра практичност и можат да ви помогнат да ги разликувате седиштата на гостите акрилни картички. - Добра изработка, без закопчиња или какви било акутни рабови, безбедни за вашите раце, можете да ги користите со мир на умот. - Боја : Како што е прикажано, картичката за имиња на гости - има јасен и модерен изглед, можете да користите нафтено пенкало за да напишете имиња на гости на овие картички за мали знаци на табла за пораки. - Материјал : акрилна акрилна плакета - направена од сигурни акрилни материјали, безбедни и светло, поддршка на повторени времиња и долг период со употреба на знак за број на роденденска забава. - Широко за свадби, родендени, годишнини или какви било други специјални прослави за да ги импресионираат вашите гости многу повеќе забавни акрилни знаци. Во различни забави како свадба, роденден, нова година, итн. Департи акрилни знаци не се лесни за деформирање или, можат да бидат совршени дополнувања на какви било декори за свадба или настани.

Карактеристики

Производи во категоријата