.

.

Харфингтон Флексибилна Цврста Силиконска Лента 0,39x0, 24 x3, 28ft Правоаголна Без Леплива Ролна За Врата, Бела

Харфингтон Флексибилна Цврста Силиконска Лента 0,39x0, 24 x3, 28ft Правоаголна Без Леплива Ролна За Врата, Бела

DEN 159.84

Износ
Залиха

Големина-Материјал : Силикон, Должина : 1м/3,28 стапки, Ширина : 10мм/0,39", Дебелина : 6мм/0,24". Материјал-Изработен од силикон, има добра еластичност, апсорпција на удари, водоотпорен, амортизирање, отпорност на удар против судир, отпорен на абење, долг работен век, флексибилност и други карактеристики. Функција-Лесно се сече со само ножица и лесно може да се свитка во која било форма за секој сам проект. Може да ги замени и оштетените силиконски производи од ист тип. Апликација-Силиконските ленти може да се користат за анти-судир на страната на вратата или прозорецот, што може да ги намали вибрациите и абењето, а исто така се погодни за запечатување, што се користи во машини, фрижидери итн. Забелешка-ве Молиме потврдете ја флексибилната големина на цврста силиконска лента што ја нарачувате.Оваа ставка не е самолеплива и бара дополнителна примена на лепак доколку е потребно. Може да се користи како ленти против судир, украсни ленти, ленти за запечатување, водоотпорна лента итн. Може да се користи во многу прилики, како што се врати и прозорци, рачки зад вратите итн.

Карактеристики

Производи во категоријата