.

.

Полк Аудио МЦ80 2-Начин Во Таванот 8 Звучник | Динамичен Вграден Аудио | Совршен За Влажни Внатрешни/Затворени Простории | Бањи, Кујни, Дворови | Бело

Полк Аудио МЦ80 2-Начин Во Таванот 8 Звучник | Динамичен Вграден Аудио | Совршен За Влажни Внатрешни/Затворени Простории | Бањи,

DEN 1.67

Износ
Залиха

ДОЖИВЕЈТЕ ДИНАМИЧЕН ВГРАДЕН ЗВУК со звучникот mc80 во таванот, совршен за повеќезонски аудио системи. Прецизно наместено за да создаде одлични АМБИЕНТАЛНИ АКУСТИЧНИ ИЗВЕДБИ со ИЗВОНРЕДНИ ДЕТАЛИ и ПРИРОДНА МУЗИКАЛНОСТ, ДУРИ и ПРИ МАЛ ВОЛУМЕН. Опремен со технологија За Динамична Рамнотежа и супериорни компоненти-вртлив високотонец подготвен за вртење од 8" среден опсег и 0,75" обезбедува НЕПРЕЧЕН ОДГОВОР СО ШИРОК ОПСЕГ и ЈАСНИ, ДЕТАЛНИ ИЗДИГНУВАЊА, ОБЕЗБЕДУВАЈЌИ УНИФОРМА ЗВУЧНА ПОКРИЕНОСТ И во ПОГОЛЕМИ ПРОСТОРИИ. СЛУШАЈТЕ ЈА ВАШАТА ОМИЛЕНА МУЗИКА во КОЈ било ЗАТВОРЕН ИЛИ ЗАТВОРЕН ПРОСТОР, вклучувајќи бања, кујна, сончева соба или покриен трем со ДИЗАЈН ОТПОРЕН на ВЛАГА НА звучникот со хардвер од нерѓосувачки челик отпорен на ' рѓосување и издржливи опкружувања од бутил гума. ЕДНОСТАВНО ПОСТАВУВАЊЕ-Лесна инсталација со едно сечење, паѓање Со Совршени Шаблони за Вклопување, прецизна прирабница, загради пред изградбата (се продаваат одделно) и ротирачки камери за да се обезбеди звучникот и да се обезбеди ефикасност без вибрации без дополнително склопување. НЕПОКОЛЕБЛИВАТА ПОСВЕТЕНОСТ, СИГУРНОСТА и ИЗРАБОТКАТА на полк го направија едно од најдоверливите имиња во домашното аудио. Изнесете го најдоброто во системите за опкружувачки звук и акустичната извонредност, за да МОЖЕТЕ ДА СЕДИТЕ, ДА СЕ ОПУШТИТЕ и ДА СЛУШАТЕ со СРЦЕТО. звучник во таванот. Искусете богат, привлечен звук од звучниците што исчезнуваат во вашата соба. Звучникот mc80 на полк инсталира рамна во вашиот таван за елегантен, атрактивен изглед. Високотонецот од 3/4" ви овозможува да ги насочите високите фреквенции кон најјасниот звук во вашата соба. Вуферот од 8 инчи обезбедува мазен бас и среден бас. Специјално наместен за одлични амбиентални перформанси, со извонредни детали и природна музикалност, дури и при мал волумен. MC80 е идеален за повеќезонски аудио системи и обезбедува подеднакво покривање на звукот дури и во поголеми простории. И дизајнот отпорен на влага на овој звучник значи дека можете да уживате во вашата кујна, бања, па дури и на отворено, инсталирани под стреата.

Карактеристики

Производи во категоријата