.

.

Блок од пена од Silverlake занаетчиска пена - 6 пакет од 11x17x0.5 EPS полистирен листови за занаетчиство, моделирање, уметнички проекти и цветни аранжмани - скулптури за скулп?

Блок од пена од Silverlake занаетчиска пена - 6 пакет од 11x17x0.5 EPS полистирен листови за занаетчиство, моделирање, уметнички

DEN 319.84

Износ
Залиха

Листовите можат да бидат врежани и наредени во слоеви за да се направат подебели блокови и структури за моделирање.Полистирен занаетчиски листови од пена се идеални за создавање убави и уникатни занаети. Полистирен е рутински грешен за табла со стиропор, иако стиропор е трговска марка на пена наместо стил на пена. Кога клиентите се однесуваат на стиропор, тие обично зборуваат за производи од полистирен (проширен полистирен или EPS), како што се чаши од пена, материјал за пакување и кутии за извадување храна. Полистирен има неколку неверојатни карактеристики, вклучително и да се биде 100% рециклирачки и безбеден депонија. Писма - знаци - Wallиден декор - Занаети - Цветни - Печење - Централ - Користете со торта, цветни аранжмани, декор, диорама и правење модели. ЕПС пена - Бела проширена лист од полистиренска пена - густина од 1 фунта - Содржина - 6 големи парчиња од 11 инчи x 17 инчи - дебела 1/2 инчи, табла со тврда пена. Овие густи листови од пена за занаети доаѓаат во чиста, бела пена за да го направат секој занаетчиски проект! Без разлика дали градите модел, монтиран wallиден декор или создавате блокови од диорама, полистирен пена обезбедуваат совршен медиум за занаетчиство и резба со леснотија. Многу клиенти ги користат овие листови за пакување на подлога и заштита на кревки предмети. Листовите можат да се намалат на големина за изолациони проекти или да се создаде изолиран ладилник. букви или форми. Писма - знаци - Wallиден декор - Занаети - Цветни - Печење - Централ - Користете со торта, цветни аранжмани, декор, диорама и правење модели. Листовите можат да бидат врежани и наредени во слоеви за да се направат подебели блокови и структури за моделирање. Ограничено само со вашата имагинација - Полистиренските листови се подготвени да бидат исечени на блокови, коцки. Полистирен има одлични термички карактеристики, како и лебдечки својства. Полистирен има неколку неверојатни карактеристики, вклучително и да се биде 100% рециклирачки и безбеден депонија.

Карактеристики

Производи во категоријата